Puff Bar Elektronik Sigaralar Hakkında Bilgi


Puff Bar Elektronik Sigaralar, tek Kullanımlık Elektronik sigara dünyasının son trendi Disposable Vape Kitler (Kullan at e-sigara) geniş kitlelere yayılmaya devam ediyor. Hantal box mod cihazların yerini alan pod cihazların ardından gittikçe hafifleyen, pratikleşen bir modele doğru yönelen vaping severler bu kompakt kullan-at cihazları her ortama rahatlıkla taşıyabiliyor ve ufak boyutlarına rağmen iddialı MTL performansı deneyimleyebiliyor. İlk zamanlar sayılı sayıda gördüğümüz tek kullanımlık e-sigara markaları son birkaç yılda yükselen talep ile artmaya başlarken halihazırda dünya devi e-sigara markaları da tek kullanımlık cihaz tasarımlarına yönelmeye başladı. Artan çeşitlilik ile hangi cihazın kendisi için doğru olduğunu belirlemekte güçlük çeken kullanıcılar için rehber niteliğindeki yazımızı sizler için hazırladık.

Puff Bar Elektronik Sigaralar

Puff Bar Elektronik Sigaralar Nelerdir?


Puff, kullan-at e-sigara gibi birçok farklı isimle anılan Disposable Vape Kit’ler geleneksel sigaraya benzer ince, hafif tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Genellikle silindir formlarıyla görmeye alıştığımız cihazlar kare formlarıyla da karşımıza çıkabiliyor. Entegre bataryaları puff sayısına göre farklı kapasitelerde tasarlanan kullan-at e-sigaralar şarj etme derdi olmadan kullanım sunarken daha uzun puff ömrü olan cihazlarda yeniden şarj edilebilir tasarımlara da sıklıkla yer verilmeye başlandı. İçerisinde bulunan ısıtma elemanı coiller ile salt likitleri ısıtıp buharlaştırarak içim sağlarken bu coiller farklı yapı tasarımlarıyla karşımıza çıkabilmekte ve aroma kalitesini etkileyen önemli bir unsur olarak değerlendirilmektedir. Geniş aroma seçenekleri ile kullanıcıların damak tadını yakalayacak karışımlar sunan tek kullanımlık e-sigara markaları meyveli, tütünlü, mentollü hatta kahveli tatları ile geniş bir lezzet yelpazesi sunuyor.

Puff Sigaralar da popüler markalara öneri verecek olursak ilk sırada Vozol Puff, ikinci sırada Vozol ve üçüncü sırada Elf Bar markaları Türkiye de en çok tercih edilen kullan at sigara markalarıdır.

Tek Kullanımlık Puff Bar Elektronik Sigaralar Nasıl Çalışır?


Disposable Vape Kit’ler farklı boyutları, tasarımları, renkleri, aromaları ve teknik özellikleriyle çeşitleniyor. Bir ısıtma elemanı olarak çalışan coil, batarya, emme materyali olarak pamuk ya da lif ve önceden likit doldurulmuş bir kartuştan oluşan tek kullanımlık elektronik sigaralar kendilerinden daha büyük olan pod sistem cihazlar ya da box mod cihazlar gibi herhangi bir tuş gerektirmeden nefes sensörleri ile kolayca ateşleme konforu sağlamaktadırlar. Üzeri emici materyal ile sarılı coiller cihazın ateşlenmesi ile ısınarak likiti emer ve buharlaştırarak içim sürecini başlatır. Birçok tek kullanımlık e-sigara üzerinde çekim anında yanıp sönen bir LED ışık göstergesine sahiptir.

Sayısız veriye göre geleneksel sigaradan daha sağlıklı bir tercih olduğu kanıtlanmış elektronik sigaralar halihazırda dünya genelinde geniş kitlelere ulaşmış durumda. Tek kullanımlık e-sigaralar ise geleneksel sigarayı bırakmak isteyen kullanıcılar için gerçeğe en yakın içim deneyimini sunmaları ile daha fazla tercih edilmeye başlandı. Özellikle modern yaşamın getirmiş olduğu günlük tempoya ayak uyduracak kompakt ve hafif yapıyı sunan kullan-at e-sigaralar şarj etme, coil değiştirme ya da likit değiştirme gibi zahmetleri ortadan kaldırması ile büyük kolaylık getiriyor. Geleneksel sigarayı bırakma sürecini dengeli hale getirecek farklı nikotin oranları ile tercih edilebilecek olan cihazlara genellikle 20mg ve 50mg olarak rastlanırken 0mg nikotinsiz olarak da tercih edilebilmektedir.

Puff Bar Elektronik Sigaraların Ortalama Puff Sayısı Nedir?


Cihazdan cihaza farklılık gösteren puff sayısı, cihazın likit kapasitesine, batarya gücüne ve kullanım sıklığına bağlı olarak değişmektedir. Ortalama olarak 0.5 ml bir likit 50 ila 150 puff arasında çekim performansı sağlamaktadır. Cihazlar satın alınırken sahip oldukları batarya kapasiteleri, likit hazneleri ile puff sayıları belirli olup ortalama ömürleri belirtildiği gibidir. Buna karşın her kullanıcı kendi içim stiline ve alışkanlığına sahiptir; örneğin bir kullanıcı beş saniye boyunca çekim yaparken başka bir kullanıcının çekim süresi iki ya da üç saniye sürer. Bu sebeple net bir puff sayısına ulaşmak zor olmaktadır. Saltly, Vozol, Elf Bar, Nasty gibi markaların ürünlerinde kullandığı pil kalitesine ve gücüne göre Puff sayıları marka ve modellere göre değişkenlik gösterebilir. Örnek olarak Saltica 3500 Puff (Daha iyi Vape deneyimi için Vozol Puff Öneririz). 1200mAh pil kullanıyorsa aynı zaman da Vozol kullan at sigaralarda da 1200mAh pil kullanan cihaz varsa bu iki cihaz arasındaki kullanılan bobin direncine de bakmak gerekmektedir. Örnek olarak aynı pili ikisi de kullanıyor fakat birisi bir puff da 1mAh akım çekiyor diğeri 1.2mAh akım çekerek deşarj oluyor olabilir bir çok kullanım stili de Kullan At Sigaralar da kullanım süresini etkileyebilmektedir.

Tek Kullanımlık E-Sigara Tekrar Kullanılabilir mi?


Bu sorunun cevabı kesinlikle ‘hayır’ olacaktır. Tek kullanımlık elektronik sigaralar entegre coillere sahip olduğundan coillerin belirlenenden daha uzun süre kullanılması coilde hasara sebep olacaktır ve bu da hem cihaz performansını hem de aroma performansını olumsuz etkileyecektir. Ayrıca yine entegre olan likit haznelerini açmaya çalışıp likit dolumu yapmak da cihaz işlevinde aksamalara sebep olabilmektedir. Kullan-at e-sigaranızın ömrünü uzatmak ve daha iyi bir performans elde etmek için ise temel unsur elbette kullanım sıklığı oluyor. Cihaz ısısı ise bir diğer önemli faktör olarak karşımıza çıkıyor: aşırı sıcaktan ya da soğuktan korunan bir cihazın ömrü kolaylıkla uzatılabilir.

Tek Kullanımlık E-Sigara Almadan Önce Göz Önünde Bulundurulması Gereken Özellikler Nelerdir?

Pod Ömrü: Bir Disposable Vape Kit 100 puff çekimden daha uzun çekim ömrü sağlamalıdır.

İşlevsellik: Son dönemde tasarlanan kullan-at cihazlar birçok faydalı işlev ile tasarlanıyor. Örneğin bazı cihazlar watt seviyesini, batarya ömrünü, likit seviyesini belirten dijital ekranlar ile tasarlanmaktadır: Kullanıcılar kendileri için hangi işlevin daha önemli olduğunu belirleyip bu işlev doğrultusunda seçimlerini yapabilirler.

Batarya Ömrü: Batarya vaping deneyiminizi etkileyecek kuşkusuz en önemli faktörlerden biridir. Batarya ömrünü belirleyen en önemli unsur ise kullanıcıların içim sıklığı oluyor.

Coil Tipi: Cihazda kullanılan coil tipi hem aroma lezzetini hem de puff performansını etkileyen önemli bir detay oluyor.

Puff Bar Elektronik Sigara satın alacak kullanıcı adayları için önereceğimiz popüler ürünler:

1-) Vozol Star 6000

2-) Vozol Gear 10000

3-) Vozol Star 12000

4- Vozol Vista 16000/2000

5-Vozol Gear 7000

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vozol Puff Destek
Vozol Destek
UYARI !!! 18 Yaş Altı satış yoktur !!!
Bilgi: İletişim saatleri: Hafta içi 09:30 - 15:00 / Cumartesi günü: 09:30 - 13:00 (Harici Mesaj bırakabilirsiniz akşamları genel olarak bakıp cevap veriyoruz.)
Merhaba, Vozolsalt.net , Stoklar güncel !!! olmayan ürünleri sormayınız. Sadece havale/eft ödemeyle sipariş alıyoruz. Kapıda ödeme yoktur. Saat 15:00'de kadar ödemesi gelen siparişler aynı gün kargoya verilir. Siparişler Aras Kargo ile İstanbul'dan çıkıyor. Elden satış, kurye ile satış yok. Tüm ürünler orijinal seri kodu kutuludur. Resmi sitesinden orijinallik sorgulaması yapılamayan ürün satışımız yoktur. Yoğun çalışıyoruz lütfen stokta olmayan ürünler var mı diye sormayınız veya ne zaman gelecek diye sormayınız geliş zamanları belirsizdir. Anlayışınızdan dolayı teşekkürler.