Vozol Sıkça Sorulan Sorular

Vozol sıkça sorulan sorular yazımızda Vozol marka tek kullanımlık elektronik sigara model ve çeşitleri için en çok sorulan sorulara kısa ve anlaşılır cevap vereceğiz. Özellikle de Vozol 12000, Vozol 10000 ve Vozol 6000 gibi popüler modeller için en çok merak edilen sorular ve yanıtları;

Vozol Nedir? Ne işe Yarar?

Vozol Nedir?

Çin menşeli e-sigara üreten bir markadır. Daha çok tek kullanımlık elektronik sigara ürünleri üreten firma likit dolumu yapılamayan kapalı sistem e sigaralar üretmektedir. E-likit dolumu yapılamayan bu ürünler paket açılışıyla birlikte hemen kullanıma hazır e sigara ürünleridir. Kullan at elektronik sigara veya nargile olarak da bilinen bu cihazların bazıları şarj edilebilirken bazıları da şarj edilemez yapıdadır. Geneli hiç bir ayar ve yan ürün gerektirmeden basit kullanım sunarken Vista modeli Watt çıkış ayarı sunmaktadır. Ayrıca nikotinsiz, 20mg ve 50mg salt nikotin varyasyonları da mevcuttur.

Vozol Ne İşe Yarar?

Vozol Puff çeşitlerinin geneli geleneksel sigara içimini taklit eden puff elektronik sigara ürünleridir. Geleneksel sigaraya benzer içim deneyimi sunan bu ürünlerin asıl amacı sigara kullanım alışkanlığı veya bağımlılığı bitirmektir. Sunmuş olduğu 3 çeşit nikotin seçeneği de aşamalı olarak nikotin oranı düşürülerek bağımlılığı bıraktırmaktır. Örneğin 50mg nikotinle Vozol e sigaraya başlayan bir birey 20mg ve sonrasında nikotinsiz kullanıma aşamalı olarak geçer. Böylece normal sigara içimine devam eder gibi nikotin bağımlılığından kurtulabilir.

Vozol Sıkça Sorulan Sorular

1 dal sigara kaç çekim Vozol Puff’a eşdeğerdir.

Cevap: 1 adet sigara normal çekim yani RDL içim standardıyla 20 puff çekime tekabül etmektedir. Bu değer Vozol Elektronik Sigaranın şarjının tam dolu olması ve 1.2ohm mesh bobinli olduğu varsayılarak hesaplanmış takribi rakamdır. Özellikle Vozol Vista gibi Watt seviyesi ayarlanabilen cihazlarda Watt seviyesi kullanımına göre değişkenlik gösterir. Örneğin MTL içimde 25 puff çekim ise DTL çekimde 15 puff çekim de olabilir.

Vozol hangi ülkenin ürünü?

Vozol Çin menşeli elektronik sigara markadır. Tam adresi Floor 4,1# lichun Building. Taihuawutong Industrial Park, Sanwei Community Shenzhen / Çin’dir. Coğrafi konumu Asya kıtasında bir ülkedir.

Orjinal Vozol nereden alınır?

Orijinal Vozol elektronik sigarayı Vozolsalt.net, Vozolsalt.com, Vozolturko.com, Vozolpuffer.com, Vozolturkiye.co veya Vozoltobacco.com sitelerimizden satın alabilirsiniz. Satışını yaptığımız tüm Vozol ürünleri orijinallik konusunda sorgusuz iade garantilidir. Aynı zamanda seri kod ile resmi sitesinden kontrol edilebilen ürünlerdir. Her ürün kutulu, seri kodlu, iç folyolu ve bandrollüdür. Toptan ve perakende olarak satın aldığınız ürünleri ilk kez siz açarsınız ve orjinal olduğundan emin olursunuz.

Vozol kaç gün gider? Kullanım süresi ne kadardır?

Bu soruya normal kullanım yapıldığını varsayarak cevap vereceğiz. Çünkü çekim sıklığı, süresi ve sertliği gibi faktörler kullanım süresini direkt olarak etkilemektedir. Ayrıca bobin direnci hava sirkülasyonu, coil yapısı ve e-likit emilim hızı gibi değişkenler de kullanım süresini fark ettirebilmektedir. Ortalama kullanım süresi RDL içim yapacak olunursa 20ml pod kapasiteli bir kullanıcı takribi 12 gün kullanım yapabilir.

Vozol 12000 ve Vozol 10000 puff elektronik sigara çeşitleri 20ml pod kapasitelidir. Star 6000 modeli 14ml pod kapasitesiyle ortalama içim süresi 7 gün diyebiliriz. Vozol Vista 24ml pod kapasiteyle ortalama kullanımda yani 3. watt seviyede 15 gün kadar kullanım sunmaktadır.

Vozol’un bittiğini nasıl anlarız?

Marka fark etmeksizin puff elektronik sigaranın bittiğini içim esnasındaki yanık tadından anlarız. Coil veya pamuk yanığı tadı içilebilir bir durum değildir. Boğazı yakar ve pis tadı vardır. Böyle durumlarda elinizdeki Vozol Puff’u kullanmamanızı öneririz. Ayrıca harici durumlarda buhar gelmiyor ise ya pilinizin şarjı bitmiştir yada bozulmuştur.

Vozol Mu? Elf Bar Mı?

İki markanın da ürünlerinin de kendine has öne çıkan yanları olabilir. Ayrıca yeni çıkan ve eski modeller değişkenlik göstermektedir. Marka kalitesi olarak iki markanın da öne çıkan model veya lezzet profilleri mevcuttur. Aynı zamanda göreceli bir durum olduğunu kabul etmek gerekmektedir. Örneğin Vozol markasının Tobacco ürünü ile Elf Bar Tobacco puff çeşitleri modelden modele fark eder.

Yani 10000 puff Tobacco bir markada daha iyiyse 12000 puff Tobacco diğer markada iyidir. Satıcı yorumu isterseniz Vozol markası daha iyidir. Çünkü Elf Bar Distribütör olmadığınız taktirde markasını size satmıyor. Bu sebeple Vozol marka elektronik sigaraların Türkiye’de sahte çıkma olasılığı daha azdır.

Vozol puff tekrar doldurulur mu?

Hayır. Vozol e sigaralar tek kullanımlıktır. Cihaz içerisinde bulunan likit tükenene kadar kullanım yapılabilmektedir. Ayrıca Vozol markası likit üretip satmamaktadır. Sadece kullan at elektronik sigaralar üretmektedir. Likit dolumu için pod sistemler veya e sigara kitleri satın almalısınız. Vozol Puff cihazların zorla açılarak likit dolumu yapılması son derece zararlı ve sakıncalıdır.

Sigaramı daha zararlı Vozol’mu?

Normal sigara yani ateşle yakılan sigaranın çok daha zararlı olduğu söylenmektedir. Geleneksel sigarayı çakmak veya kibrit ile yaktığımızda çıkan zehir çok tehlikelidir. Bilirsiniz ki tütün bitkisi hayvanlar tarafından yenilmemesi için bir çok aşamada ilaçlanmaktadır. Bu ilaçlama aşamaları üretim, kurutma ve paketleme süreçlerinde çok fazla uygulanmaktadır. Vozol elektronik sigara veya farklı markalara ait puff ürünlerinde bu durum söz konusu değildir. Ayrıca pis koku ve ağız temizli gibi durumları da gözetmek gerekmektedir. Normal sigaralar cinsel açıdan da çok olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Vozol Sigarayı Bıraktırır Mı?

Yardımcı ürün olan Vozol e sigaralar normal sigarayı bırakma aşamasında kullanıcıya bağımlı olduğu nikotin ihtiyacını sunar. Ayrıca dudak tiryakiliği, el alışkanlığı gibi durumları da karşılamaktadır. Sigarayı bırakma sürecinde kullanıcı nikotin oranı düşürmeyi hedefleyerek kullanmalıdır. Fakat Vozol’un sigarayı bıraktırması için kullanıcının da özverisi gerekmektedir. Daha kolay bıraktıracağı şüphesiz olan Vozol puff elektronik sigaraların sigarayla beraber kullanılmasını önermeyiz.

Orjinal Vozol Nasıl Anlaşılır? Gerçek olduğunu nereden anlarız?

Orjinal Vozol satın aldığınızı resmi sitesinden seri kod doğrulaması yaparak anlarsınız. QR kod sorgulaması verimli bir yöntem değildir. Vozol satın alan kişilerin kesinlikle seri kod doğrulamaları yapmalarını öneririz. bu linke tıklayarak ve seri kod sorgulaması yaparak satın aldığınız Vozol’un orijinal olduğunu anlayabilirsiniz.

Çakma Vozol İbaresi

ÇAKMA (SAHTE) VOZOL İBARESİ

10 bin çekim Vozol ne kadar gider? Vozol 10K kullanım süresi nedir?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi normal kullanımda 20ml likitle dolu olması sebebiyle 12 gün kadar kullanım süresi vardır.

12 bin çekim Vozol kaç gün gider?

20ml pod kapasiteli olması sebebiyle Vozol Gear 10000 Puff gibi Vozol 12000’de 12 gün kullanım süresi sunmaktadır.

Vozol 6000 kaç gün gider?

Normal kullanım yapıldığında Vozol Star 6000 e sigaralar 14ml pod kapasiteli olduğundan 7 gün civarı kullanım sunmaktadır.

Vozol Kaç TL

Vozol 12000 güncel fiyatı 660 TL’dir.

7000 fiyatı 560 TL’dir.

Vozol 10000 Fiyatı 630 TL’dir.

Vozol 6000 Fiyatı 540 TL’dir.

Yanık tadı neden gelir? Sebebi Nedir?

Yanık tadının sebebi puff elektronik sigaranın coil veya diğer adıyla bobinin yanmasıdır. Aynı zamanda pamuk olarak da isimlendirebileceğimiz bobin donanımı yanınca yanık tadı gelmektedir. Böyle durumlarda tamir veya likit doldurma gibi işlemler faydasızdır.

Vozol şarjı ne kadar gidiyor? Neyle şarj ediliyor?

Vozol 500mAh pilli veya 650mAh kapasiteli bataryalı puff elektronik sigaralar ortalama 45 dakikada dolmaktadır. Usb Type C kabloyla şarj edilebilen Vozol Puff ürünleri hızlı şarj desteği sunmaktadır. Fakat hızlı şarj süresi olan ortalama 45 dakikayı kablo kalitesiyle farklılık gösterir. Ayrıca şarj cihazı amper seviyesi ve watt çıkış gücü gibi durumlar yüzünden de farklılık gösterebilmektedir.

Vozol bağımlılık yapar mı?

Evet. Vozol elektronik sigara ürünlerinin nikotinli olan tüm çeşitleri bağımlılık yapmaktadır. Özellikle de bu sebepten dolayı 18 yaş ve üzeri bireylere satış yapılmaktadır. Normal sigara kullanmayanların kesinlikle denememesi gerek puff elektronik nargileler nikotin bağımlılığı yapabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vozol Puff Destek
Vozol Destek
UYARI !!! 18 Yaş Altı satış yoktur !!!
Bilgi: İletişim saatleri: Hafta içi 09:30 - 15:00 / Cumartesi günü: 09:30 - 13:00 (Harici Mesaj bırakabilirsiniz akşamları genel olarak bakıp cevap veriyoruz.)
Merhaba, Vozolsalt.net , Stoklar güncel !!! olmayan ürünleri sormayınız. Sadece havale/eft ödemeyle sipariş alıyoruz. Kapıda ödeme yoktur. Saat 15:00'de kadar ödemesi gelen siparişler aynı gün kargoya verilir. Siparişler Aras Kargo ile İstanbul'dan çıkıyor. Elden satış, kurye ile satış yok. Tüm ürünler orijinal seri kodu kutuludur. Resmi sitesinden orijinallik sorgulaması yapılamayan ürün satışımız yoktur. Yoğun çalışıyoruz lütfen stokta olmayan ürünler var mı diye sormayınız veya ne zaman gelecek diye sormayınız geliş zamanları belirsizdir. Anlayışınızdan dolayı teşekkürler.